خارج میدونی یعنی چی؟!!


اظهارات جنجالی رائفی پور


+ 
21

- 
1
ارسال در 2017/10/29 ساعت 10:02 2017-10-29 10:02:47
mohsen
توسط mohsen


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • آقای رائفی پور

  آن اصطلاح ((خارج)) که شما مسخره می کنید !!! متعلق به صد سال پیش بود و ممکن است در میان مردم عادی شنیده می شد ناشی از علاقه ای که به بیرون از کشور و جهان خارج داشتند!!!

  اما اما غافل نباشید که علاقه ایرانی ها به زندگی و کار در خارج ناشی از علاقه به دانش برتر ، زندگی مرفه تر ، و آزادی بیشتر بوده هست و خواهد بود!!!

  شما فراموش نکنید بخش از دانشمندان و استادان و محققان همین ((خارج)) ایرانی هستند !!!

  حاصل تحقیق و پژوهش و کشف و اختراع در ((خارج)) امروز نصیب خود ما در ایران هم شده است!!!

  شما با مراجعه به بازار ایران قادرید جدیدترین محصول مایکروسافت و اپل و گوگل و غیره را بخرید و به خانه ببرید!!!

  یک جوان ایرانی با خرید یک نرم افزار قدرتمند که حاصل دسترنج ((خارج)) است برای خودش کارو کاسبی راه می اندازد و به جامعه اش هم خدمت می کند!!!

  تمام زندگی مردم ایران امروز تحت تاٍٍثیر همین ((خارج)) امروز متحول شده : شاخص های بهداشت و سواد و رفاه و آموزش بسیار بهتر شده و همه این تئوری هایی که در دانشکده های ما تدریس می شود از ((خارج)) آمده است.

  معلوم نبود اگر فشار نهاد های حقوق بشری و رسانه های همین ((خارج)) وجود نمی داشت حکومت های دینی چه بلایی به سر مردم کشورهایشان نمی آوردند!!!

 • سلام خواستم راجب قسمت اخر سخنانت عرضی داشته باشم .خجالت اور است راجب نهادهای حقوق بشری صحبت می کنید چشمانتان راباز کنیدنمی بینیدسعودی ها جنایت می کنند ولی چک به سازمانهای حقوق بشری می دهند تا ازلیست تروریسم خارج شوند نمی بینید داعش مرتکب جنایت های حیوانی می شود ولی دوستانتان در رسانه هایشان لقب مبارزان سنی به انها می دهندنمی بینید امریکا 1000کیلومتر ان طرف تر از کشورش به کشورهای دیگر حمله می کندومیلیون ها انسان بی گناه را به خاک خون می کشد ولی حق وتو دارد نمی بینیدهرروز در یمن وعراق و ...بمب منفجر می کنند وکودکان وزنان را می کشند کسی برج ایفل را خاموش نمی کند کمپین راه نمی افتد حقوق بشر صدایش در نمی اید .دوست من تلاش کن منتقد منصف باشی به قول مولایمان حسین(ع)اگر دین ندارید ازاد مرد باشید .گفتم که بدانید غربی ها(خارجی ها) بهشتی روی زمین در کشورهایشان ایجاد کردند به بهای خون مستضعفین جهان .این رانیز بدان زمانی که شاهان ما دنبال عیش ونوش بودند همین دوستان شما ثروت های ملی ما رو بردند تا بهشتشان را در ست کنند.در اخر هم بگویم حق پیروز نهایست خودت را برسان به کشتی حق که نرسی هلاک خواهی شد.یاعلی

 • ما نمرده بودیم که کسی بتواند ثروت ملی ما را ببرد !!! در کجا شما سراغ دارید که ملت ایران به اجنبی اجازه داده باشد ثروت ما را بدزدند!!! ما خیلی زودتر از اینکه برخی اروپایی ها جنگل شان را ملی کنند نفتمان را ملی کردیم !!! تکنولوژی و فناوری را از غرب گرفتیم و بعد خودشان را هم با اوردنگی بیرون انداختیم.

  این اصطلاح مستضعف هم برای کاربرد های سیاسی بعد از انقلاب خلق شد و الا ما ملتی نیستیم و نبودیم که شایسته نام مستضعف باشیم!!!

  اروپایی ها اگر بهشت ساخته اند نوش جانشان !!! الحق برایش زحمت کشیده اند!!!

  دقت کنید در نوشته من !!! گفتم چه بلاهایی که نمی آوردند !!!

 • امیدواریم که افراد دنیا به جای اینکه جلوی پای خود را ببینند، به ستارگان نگاه کنند. می‌خواهم آن‌ها به مکانی که در کیهان داریم فکر کنند و سعی کنند از دنیا سر در بیاروند. هر کسی، در هر جای دنیا، باید دسترسی آزاد نه فقط به تحقیقات من، بلکه تمام تحقیقات پژوهشگران داشته باشد.»

  استیون هاوکینگ

 • عرض سلام خدمت محضر استاد بلامنازع، علامه دهر و غیره و غیره و غیره، حضرت دشتستانی (عفی الله عنه). و اما بعد؛

  دوست عزیز؛ برای نخستین بار که نظری خطاب به شما در این سایت نوشتم، خواهشی از شما داشتم. یادتان که هست؟ خواستم کتاب غرب زدگی جلال آل‌احمد را بخوانی. شما خواسته ی رهگذر موقت را شوخی فرض کرده و درآمدی گفتی که ۱۹۵ صفحه بود و یک روزه همه اش را خواندم. دوست عزیز، تفاوت مطالعه با مرور سریع چشمی، از زمین است تا به آسمان. رهگذر موقت خواست که کتاب را مطالعه کنی نه این که چونان مجله های جلف دکه ی روزنامه فروشی سر کوچه، آن را مرور چشمی کنی. و در ادامه هم بر جلال و نوشته هایش تاختی و به خیال خودت نقد کردی و غیره. زهی خیال باطل.

  دوست عزیز یقیناً آنچه آدمی را شکست می دهد، تکبر و غرور بیجاست. شما از جلال آل‌احمد چه می دانی؟ تاکنون چند مرتبه به ایالات متحده آمریکا سفر کرده ای؟ به نظر رهگذر موقت، علی دشتستانی یا به کل پایش را از ایران بیرون نگذاشته یا اگر گذاشته، آن طرف تر از استانبول نرفته است. لحن کلام مورد استفاده در نظراتت شاهدی بر این مدعا ست. البته رهگذر موقت در این مورد با رعایت احتیاط، احتمال می دهد که علی دشتستانی مملکت خودش را هم نمی شناسد چه رسد به ممالک غیر.

  علی دشتستانی، می دانی ساختمان مجلس شورای اسلامی را چه کسانی ساخته اند؟ یعنی معماری آن بر عهده چه فرد یا افرادی بوده؟ در پی پاسخ این سؤال باش.

  ای دشتستانی بزرگوار، آیا معنای نویسنده را می دانی؟ آیا می دانی در روزگاری که مردم مملکت تو، زبان فرنگی نمی دانستند، جلال آل‌احمد به چند زبان خارجی مسلط بود؟ فیرالمثل می دانستی جلال از آلبرکاموی فرانسوی، کتاب ترجمه کرده است؟ می دانی وقتی یک کتاب به دست تو می رسد، چه میزان از تجربه و اندیشه در پس آن نهفته است؟ به نظر تو داشتن علم بهتر است یا تجربه؟ اگر با هم باشند خیلی خوب است اما اگر مجبور شوی یکی را انتخاب کنی، انتخاب تو کدام است؟ جلال آل‌احمد را نقد که نمی توان گفت، تخریب کردی و مدعی هستی که علامه دهر هم نیستی؟

  آدم حسابی، وقتی از جلال انتقاد می کنی، باید علامه دهر باشی. باید حداقل به تعداد او کتاب نوشته باشی. کتاب هایی که هر کدام چندین مرتبه تجدید چاپ شده باشند. پس بگو بدانیم عناوین کتاب های پرفروشی که تاکنون از شما به چاپ رسیده، چیست؟ نگو که نوشتن را در حد همین نظرات لغو بلدی که آن وقت باید بدانی به نظر رهگذر موقت، انتقاد تو از جلال در حوزه نویسندگی، مثل انتقاد نون خشکی محل از دانشمند هسته ای است در حوزه ی دفع پسماندهای هسته ای. مکدر نشو عزیز. واقعیت های زندگی، تصورات تو نیست. واقعیات، همین موجودیت فعلی است. پس تکبر و غرور بیجا را کنار بگذار و کتاب غرب زدگی جلال آل‌احمد احمد را مطالعه کن. با تأمل و تفکر و به دور از تکبر. اینگونه اگر کتاب را بخوانی، اگر شاغل باشی، حداقل دو هفته ای زمان می خواهد. اما به نظر شاغل نمی رسی. نظرات بلند بالا و گاه و بیگاه تو ذیل کلیپ های مختلف گواه این مدعا ست. اما باز هم سریع تر از دو هفته نمی شود با تأمل و تفکر مطالعه کرد.

  اگر آن کتاب را به نحوی که گفتم مطالعه کردی، بیا سر بحث. در غیر این صورت به نظر رهگذر موقت برای گذران وقتت، که گویی ارزش چندانی برایش قائل نیستی، برو سراغ همان کانال های بی محتوای سرشار از دروغ و خزعبلات در تلگرام.

  در نهایت باور رهگذر موقت بر این است که الخیر فی ما وقع.

 • سلام به شما
  در طول سالیان گذشته بیش از کتاب خوب خوانده ام:

  سرعت مطالعه ام همه در اثر گذشت زمان و تمرین زیاد بسیار بالاتر رفته و خواندن دویست صفحه در سه ساعت عادی است!!! ( شما به آثار دکتر محمد سیدا مراجعه کنید در مورد تند خوانی !!! این یک مهارت است و با تمرین بدست می آید چیز عجیبی نیست!!!)  بزرگی یک نام هیچگاه نباید شما را فریب دهد !!! همواره در پی تکریم از عقل و فهم خودتان باشید و کسی را پرستش نکنید !!! بله آل احمد آثار خوب هم ممکن است داشته باشد !!! اما شما دقت نکردید که من هیچ غرضی با شما و ایشان ندارم وفقط نظرم را در مورد این کتاب گفتم!!!

  از این دست کتاب ها بسیار است نمونه اش مثلا داستان راستان اثر آقای مطهری و یا بعضی آثار شریعتی کتاب های خوبی نیستند(هرکدام قابل بحث هست)

  و اصولا ما کتاب خوب خیلی در ایران نداریم و جذاب ترین و بهترین آثاری که درعمرم خوانده ام ترجمه بوده اند!!!

  اگر کتاب نوشتن این است !!! من روزی یک کتاب برای شما می نویسم!!! اما تاکنون هیچ کتابی ننوشته ام چون باید کتابی بنویسم که بتواند اثرگذار باشد و یک جریان فکر به راه بیاندازد و احتمال دارد در سال های آینده یک کتاب هم بنویسم!!!  به نظرم هنوز هم از بین هزاران کتاب که روزانه چاپ می شوند تنها درصد بسیار کوچکی از آنها ارزش خواندن دارند و در حقیقت نود ونه درصد آنها یک پول سیاه هم نمی ارزند!!!  بیکار هم نیستم اتفاقا دو جا کار می کنم و گاهی روزی شانزده ساعت هم کار می کنم . اما دلیل کامنت نوشتنم علاقه است و اصولا به هیچ کاری به اندازه مطالعه و تبادل نظر و فکر علاقه ندارم!!!

  مطلب نوشتن من در روشنگری به این دلیل بود که هیچ کامنتی در این سایت مشاهده نکردم !!! و واقعیتش همیشه کامنت می نویسم که از نظرات دیگران استفاده کنم !!! اما متاسفانه به جای پاسخ منطقی و مستدل دوستان با توهین وتحقیر وتخریب پاسخ دادند!!!

  در همینجا از روشنگری خداحافظی می کنم

 • مهمان 17/10/30 ساعت 02:03

  به سلامت

 • آنکس که نداند و نداند که نداند
  در جهل مرکب ابدالدهر بماند
  آنکس که نداند و نخواهد که بداند
  حیف است چنین جانوری زنده بماند
  خدا هدایتت کنه...
  بعضی هارو فقط باید خدا هدایت کنه هر چقدرم واسش دلیلو مدرک بیاری...اون تو حاله خودشه...

 • ماشالا اسکی باز معروف ممد علی ۲

  شاعر تو قبرش از دزدیت ناراحته

 • رهگذر موقت یا آمریکایی خیالی اگر خارجی رفته باشی می دانی جهان سوم جایی است که مردمش در جهل و کتاب نخواندن باشن ونخبگان فراری یا به کار های کوچک مشغول شوند


  خوبه هم رهگذری هم موقت وگرنه چی می گفتی

 • احسنت.مثل همیشه.

 • یکی مثل رائفی پور یکبار هلو و اسپیچ می گه
  عباسی می گه اسپیچ رو سیب می گه
  اسم گاوه هم قدیم مرکاوا بود استاد خودش گفته بود العان عوض کرد فکر کنم سخنرانی ها قبلیشو یادش رفته
  گستره باحاله از خارجی که نرفته و اصن بهش ویزا نمی دن به پینو کیو به فراماسون به هلو به چرندوپرند به موسی به قران به انواع استعمار و...
  خودش هم مثل خر قاطی می کنه ایقدر خر تو خر حرف می زنه
  البته می خواد پول در بیاره ولی چون تو خودشون راش نمیدن می گن بی سواده چند وقت پیش دادش به هوا رفت که آقا اینا کسی از اول انقلاب تو خودشو راه ندادن تو گفت و گو با روزنامه تو سایت خودش هم هست
  به ویژه چون هم حزبی مسئول سایت روشنگری و عباسی و رئیسی و توسی و...‌ هست می ذارن مزخرفاتشو به نام روشن گری
  بگه
  یک کار جالب به شما میگم من که انجام من که انجام دادم کلی خندیدم البته اگه تحمل چرندیات رائفی را دارید زود بگید فهمیدم به رائفی که سر درد نگیرید ویا نوچه هاش شما رو نزنند
  اگه بعد سخن رانی هاش به عبارت دیگر هجورانی هاش نشستید وتمام کرد ۲ سوال از مزخرفاتش و بعد ۳ومی رو از جای دیگه بپرسید باور کنید فکر می کنه خودش گفته بعد جواب می ده
  تبسره سوال ۳وم از حزب خودش باشد که نگفته وآسان باشه که یک دفعه خراب نکنه نوچه هاش دخلتونو بیارن