حاج محمد کریمی | حسن مجتبی اومد و ماه خدا


شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) [۱۳۹۷-۱۴۳۹] هیأت رایة العباس (ع) حاج محمود کریمی+ 
5

- 
1

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • نمادهای من در آوردی خرد گریز که ادیان و مذاهب را بدنام می کنند
  ---
  روزانه تقریبا در همه ی رسانه های جهان با بذل هزینه های میلیاردی نمادهایی ساخته و پرداخته ی ذهن کم ظرفیت و خیال پرداز بشر که با وحی تحریف نشده ی اصیل الهی بیگانه اند و با اصول استدلال عقلی هیچ امکان اثبات منطقی تطابق آنها با وحی الهی وجود ندارد بنام ادیان و مذاهب دینی مختلف توسط بشر به نمایش گذاشته می شوند و بجز هدر دادن این میلیاردها پول و فربه کردن جیب و دارایی کاسبان دین فروش ، این هزینه سازی برای پیشرفت و توسعه ی مثبت و سازنده ی زندگی جوامع بشری که خدا می خواهد هیچ بازده ی محسوس باداومی ندارند .
  این هزینه های زیان بار که روزانه در طول سال و همیشه انجام می گیرند چون با انفاقهای محدود مثبت و سازنده ی توصیه شده در وحی اصیل و تحریف نشده الهی هیچ همسنخی و همگنی و هماهنگی ندارند در این وحی بعنوان خرافه گستری بی دلیل بشر و آلوده سازی دین الهی با من در آوردیهای پوچ زیان بار خود و بعنوان خود خدا پنداری بشر و دخالت او با تخیلات و حدس و گمانهای ذهنی ناقص خویش در امور منحصر به خداوند و تعیین پیوسته ی احکام و اعتقادات و مراسم و مناسک و شعایر جدید در تضاد و تعارض با شناختهای فرهنک دین داری اصیل وحیانی برای دین و مذهب معرفی شده اند.
  دخالت بشر در دین الهی با ظرفیت ناچیز ذهن محدود خود در مقایسه با علم بی کران جهان شمول خداوند یکتای جهان آفرینش دخالتی بی جا و ظالمانه است.
  بشر با توجه به محدودیتهای بی شمار ذهن خویش در زمینه ی کسب دانش ، در ابتکار احکام و اعتقادات و مراسم و مناسک و شعایر جدید بنام دین الهی و مذاهب دینی هرگز نمی تواند برای دخالت خود اعتبار غیر قابل انکار کسب کند و بنا به همین دلیل حق ندارد به ساخته و پرداخته های ذهن خیال پرداز ناقص خود تقدس دینی و مذهبی ببخشد.
  در جای جای آخرین وحی الهی یعنی قرآن کریم که با وعده ی خداوند از تحریف بشر مصون مانده است دخالت خرد گریز بشر در دین الهی با نفرینها و هشدارهای خداوند شدیدا تقبیح گردیده و رقابت با خداوند یکتای جهان نامیده شده است و دخالت گران ظالم به در یافت مجازاتهای تحمل ناپذیر ابدی نابخشودنی در قیامت تهدید شده اند.
  دخالت در امور منحصر به خداوند بنا به تاکیدهای مکرر قرآن کریم ، بشر خطا پذیر دخالت گر را با خشم بزرگ خداوند رو به رو خواهد ساخت و اصرار ورزان بر این دخالت را در دنیا و آخرت به روز سیاه پایان ناپذیر و عذاب الهی ابدی دچار خواهد ساخت.

 • ---
  چرا نخبگان دین شناسی ما از روشنگری در عرصه ی خطیر رسانه ای بیم یا استنکاف دارند؟؟؟!!!
  ---
  چرا سطوح مختلف دین شناسان محترم ما اعم از مراجع و متکلمان و فلاسفه و خطبای مبرز منبر و وعاظ و... که وظیفه ی خطیر و مسئوایت آفرین روشنگری دینی و مذهبی را بعهده دارند و در ازای این وظیفه از بیت المال و از داراییهای مردم امرار معاش می کنند از ورود به عرصه ی رسانه ای برای پاسخ به انتقادات و شبهات منطقی که باره ی روش قرآن گریز دین داری و مذهب داری مردم و رواج انبوه اعتقادات غیر قرآنی و منقولات مخدوش به جعل و دروغ متضاد با قرآن و عقل منسوب به دین و مذهب مطرح می شوند ، بیم و هراس یا استنکاف از خود نشان می دهند؟؟؟!!!
  چرا باید این بزرگان دین شناس عرصه ی رسانه ای را که بی تردید سهم بزرگی در روشنگری یا گمراهی در زمینه ی دین داری و مذهب داری مردم دارد دست کم بگیرند و مردم دین دوست را در این عرصه ی پر خطر از وجود ضروری و از پاسخگویی مستند و مستدل علمی خود در طوفانها و سیلهای متلاطم و مواج روزانه ی انتقادها و شبهات محروم سازند و تنها رها کنند؟؟؟!!!
  چرا در زمینه اعتقادی گزینی دینی و مذهبی که حتما بنا به تاکید مراجع دین و مذهب می باید با تحقیق و تفحص علمی قرآنی و عقلی انجام گیرد نخبگان دین شناسی و مذهب شناسی حضور شخصی فعال در میان افراد جامعه ندارند؟؟؟!!!
  چرا با رواج من در آوردیهای قرآن ستیز و خرد گریز متضاد با قرآن و عقل روز افزون باید تزریق یک طرفه ی اعتقادهای من در آوردی بنام دین و مذهب در اذهان توده های نا آگاه دین داران مذهبی شیوع پیدا کند؟؟؟!!!
  چرا این نخبگان گو این که مسئولیت خطیر روشنگری را به دوش ندارند سکوت یا مدارا با انبوه من در آوردیهای روز افزون را بر می گرینند؟؟؟!!!
  چرا و بنا به چه مصلحتی و در ایفا به کدام مسئولیت خدا پسندانه ای باید سطوح مختلف دین شناسان ما در زمینه دفاع علمی صادقانه از دین و مذهب در مقابل من در آوردیهاز روز افزون از اقدام شخصی به روشنگری علمی قرآنی و عقلی در عرصه رسانه ای بیم دارند یا استنکاف می ورزند؟؟؟!!!
  چرا این بزرگان بر خلاف نظر مرجعیت دینی که تقلید ناپذیر بودن اعتقادات را بنام دین و مذهب تاکید می کند میلیاردها از مردم دین دوست را در تار و پود کلاف سر در گم انبوه من در آوردیهای اعتقادی روز افزون منسوب به دین و مذهب تنها و بی پناه رها کرده و با این کار روش دین زدا و علم ستیز تزریق یک طرفه ی اعتقادات من در آوردی را بنام دین و مذهب دانسته یا ندانسته ترویج و تشویق می نمایند؟؟؟!!!
  آیا وظیفه و مسئولیت خدا پسندانه ی خطیر نخبگان دین شناسی تنها انتظار دست بوسان در میان چهار دیواری خانه ها و مجالس شخصی خویش است که شاید سئوالی را از آنان بپرسند یا وجوهاتی را بنام دین و مذهب به آنان تحویل بدهند؟؟؟!!!
  آیا این بزرگان هیچ وظیفه ای را بنام ورود پیوسته ی شخصی به میان توده های مردم در جامعه با هدف روشنگری در زمینه ی اصول علمی قرآنی و عقلی اعتقاد گزینی که عدم آگاهی به این اصول بحکم قرآن دین زدا و هلاکت بار است برای خود نمی شناسند؟؟؟!!!
  آیا تنها عرضه کردن کتابی بنام رساله ی عملیه در کتاب فروشیها و خود داری از ورود شخصی به میان جامعه برای روشنگری و مصون نگه داشتن دین داران از سقوط در منجلاب دین زدا و هلاکت بار اعتقاد گزینی جاهلانه بنام دین و مذهب کافی و خدا پسندانه است؟؟؟!!!
  آیا تنها روش فوق کافی است که دوش آنان را از سنگینی مسئولیت خطیر دین آموزی و تبلیغ درست دین الهی و از پاسخگویی در محضر خداوند در قیامت و از خشم و مجازات او رهایی بخشد؟؟؟!!!
  آیا دستور قرآنی خداوند: «... فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » ﴿ آیه ۱۲۲ سوره توبه ﴾ تنها دستور به نشستن نخبگان دین شناسی در میان چهار دیواریها و انتظار دست بوسان و پرداخت کنندگان و جوهات شرعی و فروش کتاب در کتابخانه ها و وقار فروشی و خود داری از روشنگری دینی حضوری در میان افراد جامعه و عدم تلاش صادقانه ی جدی برای نجات دادن دین داران از غرق شدن در منجلاب دین زدا و هلاکت بار من در آوردیها است؟؟؟!!!
  آیا پیامبران و فرستادگان خداوند و صالحان دین شناس این گونه در میان چهار دیواریهای خود دین الهی را به مردم آموزش می دادند و تبلیغ می کردند و این گونه از دین خداوند دفاع می نمودند؟؟؟!!!