سند افتخار سرزمین ایران اسلامی .


آری این شهداء سند افتخار ایران اسلامی هستند که با خون خود جلوی لکه دار شدن دامن نوامیس ایرانیها را به دست شیطان صفتان گرفتند.
خانواده شهدا باید با رفتار،کردار و گفتار مناسب، زنده کننده یاد و خاطر عزیزان خود باشند و مردم هم باید ادامه دهنده راهشان تا دشمن هرگز جرأت تعرض به ایران اسلامی را نداشته باشد.
مردم عزیز و سرافراز سرزمین ایران اسلامی، قدر این عزت و سربلندی را بدانید و فریب دشمنان را نخورید. و به دستاوردهای انقلاب افتخار کنید و هرگز خود را خوارتر از مردم دیگر کشورها و کشور خود ضعیفتر از سایر کشورها ندانید. ما و کشور ما امروز با وجود مشکلات زیاد، در دنیا سربلند است و همین ایران اسلامی خار چشم ابرقدرتهای جهان شده و تمام معادلات آنها را بهم ریخته است. پس خود را باور و به توانمندیهای فرزندان خود در حوزه های مختلف ببالید. اجازه ندهید دشمنان با توطئه های مختلف این بالندگی و افتخارات را کمرنگ کنند. تلاش کنید در همه ابعاد به ابرقدرت تبدیل شویم .تلاش کنید اسلام ناب محمدی(ص) به جهان صادر کنیم. دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و از بین بردن اسلام است . وظیفه داریم این توطئه را با اتحاد و همدلی به کمک خداوند منان و تحت رهبری مقام عظمای ولایت خنثی کنیم و نسیم روح بخش اسلام را در سراسر جهان بگسترانیم . مطمئن باشید انقلاب ما به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل خواهد شد.
مسئـــــــــــــــــــــــــــــــــولین محتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرم سرزمین ایران اسلامی قــــــــدر موقعیت خود را بدانید و یقیین داشته باشید اگر ایثار رزمندگان نبود اگر هزاران شهید از اقوام و مذاهب و ادیان مختلف در را اعتلای ایران به شهادت نرسیده بودند هرگز شما بر این مسند نبودید پس به تمام مقدسات قسمتان می دهم به حرمت این خونهای ریخته شده و به حرمت رشادت رزمندگان و به حرمت صبر و ایثار و از خودگذشتگی مردم شریف ایران به فکر مردم و سربلند نگه داشت نام ایران اسلامی در جهان باشید و کمی از خواسته های شخصی و نفسانی خود فاصله بگیرد و تا الان هر کاری غیر از رضای خدا، رضای مردم و سربلندی ایران اسلامی کرده اید دیگر کنار بگذارید و قبل از این که دیر شود به خود آیید که دیگر خیلی دیر است. مسئولین محترم پشتیبان ولایت فقیه باشید وبا عملکرد خوب و پسندیده ، مردم را نسبت به دین و انقلاب دلگرم تر کنید و بگذارید مردم طعم واقعی اهداف و آرمانها انقلاب را بچشند. در این صورت مردم همچون گذشته در سختی ها همراه مسئولین و نظام خواهند بود. نگذارید مردم از دین و انقلاب فاصله بگیرند که دیگر هیچ کدام از مسئولین در مسند تصاحب شده جایی نخواهد داشت.
یـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاد شهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا تا ابــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد گرامــــــــــــــــــــــــــی باد و راهشـــــــــــــــان پــــــر رهـــــــــرو.


+ 
26

- 
0
ارسال در 2018/12/19 ساعت 15:40 2018-12-19 15:40:06

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • مهمان 18/12/19 ساعت 21:31

  اگر این شهدا نبودند مردم ناسپاس ایران می دیدند چگونه خاک مملکت به توبره کشیده می شود. بدون کوچکترین تردیدی همه باید در روز محشر پاسخگو باشند که با خون شهدا چه کردند

 • بگذرد 18/12/20 ساعت 12:20

  اگه دختر یه روسری و چادر داشت قشنگتر میشد....دخترای کوچیک که چادر سر میکنن خیلی قشنگ میشن

 • عطا 18/12/26 ساعت 13:51

  نگاه شما تیزبینانه و ریزبینانه هست.
  شما هم افتخاری برای این سرزمین آفرین.
  همینکه اشکشو ندیدی و موهای سرشو دیدی نشون میده شما تیزبین هستی.
  همینکه لبخند شهید رو ندیدی و نداشتن چادر دختر خردسالشو دیدی یعنی شما ریزبینی.
  همین که دل کندن شهید از دختر خردسالشو ندیدی و اصل کاری که برای حفظ ناموس من و شما کرده رو ندیدی واقعاً جالبه.
  افتخار همینه که شما هستی و این چیزها رو که خیلیا نمی تونن ببینی می بینی.

 • شک نکن خواست خود شهید هم همین است. که دخترش با حجاب فاطمی بزرگ شود.
  گر دحتر از همان سه سالگی کم کم به حجاب و مقنعه تشویق شد خود به خود در بلوغ بدون هیچ اجباری آن را خواهد پذیرفت.
  اما دختری که بی حجاب بزرگ شد و رقصید و برایش دست زدند در بزرگسالی دیگر زیر بار حجاب نخواهد رفت.

 • مهمان 18/12/20 ساعت 19:32

  بمیرم برای تو و مادرت خدا صبرتون بده . ما شرمنده ایم .

 • لعنت خدای متعال، برلیبرالیسم ولیبرال ها،وتفکرلیبرالی درگستره جهانی

 • مهمان 18/12/29 ساعت 01:10

  عزیزم ببخشید که با این سن کم باید رنج یتیمی را تحمل کنی .اون هم به خاطر مردم نا شکر . ان شاالله بابات با امام زمان بر میگرده.

 • الهی بمیره اون دلی که دل شکسته شما رو میلرزونه
  الهی لال بشه اون زبونی که به شما زخم زبون میزنه
  الهی کور بشه اون چشمی که شما رو میبینه و انکارتون میکنه
  خدایا چقدر سخته دیدن این صحنه و درک این لحظه ها

  خدایا به این خانواده گرامی و هزاران خانواده دیگه صبر بده

 • خطاب به مخاطب بگذرد و عطا
  باز شما خشکه مقدس ها خودتان را وسط انداختید .
  سن بلوغ در دختران در فقه شیعه نه سال است یعنی یک دختر مذهبی شیعه باید از همان دوران خردسالی و کودکی در سن نه سالگی محجبه باشد . این دختر بچه هم معلوم است که در نهایت بیشتر از شش سال ندارد . آن وقت شما خشکه مقدسان متحجر داعشی های شیعه که اتفاقاً پدر این دختر توسط آنان کشته شده می گویید از توی گهواره و قنداق چادر پیچ شوند .

 • خفه شو اسراییلی کثیف. موساد جای دیگری کار ندارد تو را بفرستد؟ آنهم بعد از اینکه فهمیدی لو رفته ای؟

  اما حجاب از 9 سالگی واجب است یعنی اگر نپوشد رسما گناهکار است. اما آموزش حجاب به دختر از همان چهارسالگی است.
  بدیهی است که در خانواده ای که مادر چادری است از همان خردسالی دحترش را به حجاب تشویق می کند و برایش مفنعه و چادر نماز کوچولو می خرد این دختر خود به خود عادت به عادت حجاب می کندذ و در نه سالگی دیگر بی هیچ فشار و اجباری خودش حجاب را می پذیرد.
  اما دختری که عادت کرد که بی حجاب باشد و مردان و پسران سر برهنه اش را ببینند و بلکه بدتر برایش آهنگ گذاشتند و رقصید و خانواده برایش کف زدند، این بچه محال به آسانی در 9 سالگی حجاب را بپذیرد!
  لهذا دستور ائمه علیهم السلام به شیعیان این بود که کودکان را از همان سنین طفولیت وادار به نماز و حجاب کنند.
  امام رضا علیه السلام ما وقتی دختر بچه ای را به مجلس آوردند که حجاب نداشت فرمود این دختر چند ساله است؟ گفتند 5 ساله فرمود پس نباید او را به مجلس مردان بیاورید.

 • خطاب به آقایان یاوه گو
  چرا یاوه می گویی و بر ما لیبرال ها لعنت می فرستی . داعش و جبهه النصره و سایر این ها که اتفاقا به شدت به لحاظ مذهبی از همه متعصب تر و متحجرتر هستند و پرچم اسلام را بلند کرده اند . اگرچه نمی توان همه اقدامات داعش را منطبق بر اسلام و دین دانست اما حداقل بخشی از عملکرد و مبانی فکری این گروهها مثل جهاد و تشکیل حکومت دینی اتفاقا مبتنی بر اسلام ناب محمدی است . مگر نه این که در تفکر الهی اسلامی پیروی از طاغوت و غیر خدا حرام است و باید حکومت دینی تشکیل داد . خوب صرف نظر از حکومت عراق که گروههای اسلامی در مجلس اسلامی اش بوده و تا حد زیادی قوانین اسلامی را پیاده می کند حکومت سوریه یک حکومت سکولار کافر و در نتیجه طاغوتی است .
  فرق بین بشار اسد علوی که تا قبل از بحران سوریه اصلا نماز نمی خواند و یک باره پس از جنگ داخلی سوریه مسلمان مومن شده و در مسجد علی رغم شیعه بودن فرقه اش یعنی فرقه علوی به سبک سنی ها دست بسته نماز می خواند و همسر بی حجابش با شاه و فرح در چیست ؟
  واقعا فرق بین حکومت سکولار غیر دینی و طاغوتی سوریه با حکومت کافر و طاغوتی پهلوی در چیست ؟ مگر هر دو حکومت از نظر اسلام طاغوتی و کافر نبوده و نباید مطابق گفته قرآن از آن ها پیروی کرد ؟

  در واقع حکومت اسد با حکومت شاه از این نظر یعنی طاغوتی و غیر دینی بودن و همین طور استبدادی دیکتاتور بودن هیچ تفاوتی با هم ندارند . تنها تفاوت مهمشان این است که شاه کافر وابسته و متحد مهم استکبار کفر آمریکا و اسرائیل دشمن اسلام بود اما بشار اسد کافر متحد حکومت دینی جمهوری اسلامی و دشمن آمریکا و اسرائیل است . دلیل حمایت ایران هم نه فقط با کمک های سیاسی و مالی بلکه نظامی و کشته دادن در راه حفظ حکومت طاغوتی و غیر دینی کافر بشار اسد همین موضوع است و حتی خطر گسترش داعش و گروه های اسلام گرای سنی افراطی هم باز در درجه دوم اهمیت و بیشتر بهانه و توجیه است . چنان که رائفی پور به صراحت در یکی از سخنرانی هایش اعلام کرد که در حمایت از حکومت سوریه بحث اسلام مطرح نیست . حکومت سوریه لائیک بوده و سر زن بشار اسد لخت است . مسئله این است که حکومت سوریه متحد مهم ما در منطقه و جز به اصطلاح محور مقاومت است . این حکومت و سایر متحدین ما مثل حزب الله حکم بازوان و اعضای بدن ایران را دارند که می خواهند با نابودی آنها در نهایت ایران را ضعیف کنند .

 • لعنت برخودت جاسوس کثیف.
  اولا خیال کرده ای داعش بد است و النصره بد است چون قوانین اسلام را اجرا می کند؟
  اتفاقا در این خصوص ما هیچ مشکلی با آنها نداریم! ما در خصوص مصداقها با آنها مشکل داریم.
  برای آنکه مغز کوچکت بفهمد مثالی می زنم. بدن انسان دست و پا و قلب و چشم دارد. اما آمدیم یک انسانی عجیب الخلقه بود. مثلا دهانش در شکمش بود و چشمش روی دستش! آیا می توان گفت که چشم و دهان و دست بد هستند و یک انسان سالم چشم و دهعان و دست ندارد؟ قطعا اشکالی از وجود این اعضا نیست. بلکه اشکال از از جا به جا بودن و نامرتب بودن آنها است.
  مثال دیگر: خودروی آخرین سیستم مدرنی که راننده اش یک آدم مست است و دارد آن را به سوی درزه می برد. اشکالی در خودرو وجود ندارد و کاملا سالم است. اشکال در راننده است که سالم نیست.
  به همین صورت اسلام در جای خودش هم جهاد دارد و هم رافت دارد. هم جزیه و برده گیری دارد و هم مولفه بین قلوبهم دارد. اما سر جای خودش.* کاملا هم درست است. اما چه کسی این جای خودش را درست تشخیص می دهد؟ کسی که پیرو امام بر حق باشد. کسی که امامش ابوبگر بغدادی باشد قطعا این چیزها را به اشتباه اجرا می کند.

  ثانیا: طاغوت داریم تا طاغوت. حتما رازی دارد که خدا در قرآن واژه فرعون که یاد آورد تفرعن و ستمگری است را برای فرعون زمان موسی علیه السلام به کار می برد اما از پادشاه مصر در زمان یوسف علیه السلام با عنوان محترمانه "ملک" یاد می کند حال آنکه همه پادشاهان مصر لقب فرعون داشتند. و همان پادشاه کافر بود وقتی خدا یوسف علیه السلام را مامور کرد که خدمتکار او باشد! پس فرعونها هم با هم برابر نبوده و نیستند.

  اسد هم مطلقا قایل مقایسه با پهلوی ها نیست. درست است که شخصا سکولار است. اما سکولار داریم تا سکولار. اما برخلاف پهلوی ها هیچ اصراری بر گسترش فساد اخلاقی در سوریه ندارد. آیا اسد چشن های دوهزار پانصد ساله می گیرد؟ به اسم جشن برای تاجدگذاری خودش و اعضای خانواده اش هر چند هفته یکبار بودجه کشورش را بر باد می دهد؟ آیا جشنهای هنرشیراز دارد که زن و مرد در مقابل چشم همه مردم جماع کنند؟ و از همه مهمتر آیا اسد از اسراییل عزیزت به عنوان مظهر شر و بدی دفاع می کند و با آن رابطه سیاسی و اقتصادی دارد؟ اسد نشان داد فردی عزتمند و شجاع است. حال آنکه پهلوی دایم ثابت کرد که فردی ذلیل و بی خاصیت و ترسو است.

  آری. من هم قبول دارم اسد باید مردم سوریه را می شناخت. اگر او قبل از بحران مسلمان شده بود و در مساجد حاضر می شد و مثلا زنش با حجاب بود هرگز کار به این شدت نمی کشید. اما این را هم می دانم که وهابی ها منتظر این چیزها نیستند. آنها به دستور سعودی و او هم به دستور آمریکا هر جا آنها اراده کنند را آشوب می کنند. کافیست دوستشان عمر البشیر یک اقدام خودسرانه بکند و به دیدار اسد برود تا مساحد وهابی شده سودان ناگهان به بهانه مشکل اقتصادی علیه او شورش راه بیندازند. با آنکه عمر البشیر اتفاقا خود را پایبند به مذهب نشان می دهد. اما همان کار بی اجازه بود که دارد تاوانش را می دهد.

  ضمنا بسیاری دیگر از حاکمان عرب دیکتاتور هم سکولارند. نمونه اش شاه اردن یا مغرب . اما آیا علیه او می گذارند تظاهرات شود؟ اسراییل بشدت حامی او است و هیچ جنبشی علیه او شکل نمی گیرد الا اینکه با کمک عریستان و اسراییل سرکوب می شود.  ثالثا: مساله مهم هم همین است. اگر اسد از بین می رود و به خیال شما حمایت سوریه از حزب الله قطع می شد، شما اسراییلی ها خیلی خوشحال می شدید. اساسا دلیل علاقه قلبی بین شما و وهابی ها هم همین است و اینکه چرا وهابی ها در خود غزه با حماس می جنگند اما یک گلوله به سمت یک اسراییلی نمی اندازند! چون یهود را اهل کتاب می دانند و امثال حزب الله و حتی حماس سنی و طرفدار سابق مخالفان اسد را به جرم مبارزه با اسراییل نوکر شیعه و ایران و واجب القتل تصور می کنند!


  --------------

  *اشتباه بزرگ اکثر مردم امروزی در یکسان تلقی کردن معنای ذو واژه “فعل” و “عمل ” است.
  ما این دو را هم معنی می دانیم حال آنکه معنای متفاوتی دارد.
  فعل ریشه اش در جوارح است و از دست و پا و اعضای بدن صدر می شود. مثل خوردن. دیدن. خوابیدن. حرف زدن. سر بریدن و کشتن و… فعل یک جنبه فیزیکی و
  کاملا مکانیکی است. فاقد هر نوع حسن یا قبح ذاتی است. اما عمل ریشه اش در جوانح است و نیت. که انما الاعمال بالنیات. یعنی
  آنچه مصدرش از روح است. مانند دوست داشتن و دشمن داشتن. عشق. اعتقاد. حسد. بخل. کینه و ترس و شادی و و این عمل است که باعث می شود افعال صورت
  گیرد. برای همین اعمال است که در ترازوی سنجش قرار می گیرد. حسن و قبح اعمال ذاتی است بر اساس نیت آنها.

  پس اگر کسی فعل خواندن حمد و سوره و رکوع و سجود را به حا آورد هیچ عملی برایش ثبت نمی شود. باید عمل پشت این حرکات باشد. والا این حرکات ارزشی ندارد . حالا عمل یک نفر فقط برای آن است که دستور معبودش را اجرا کرده باشد. این مقدار رجه دارد. عمل شدت عشق و علاقه به معبود است. این درجه دیگری. یک نفر از ترس جهنم این کلمات و افعال را اجرا می کند. برای این عمل و ترس او درجه متفاوتی است.

  پس ممکن است ظاهرا عده زیادی نماز بخوانند و روزه بگیرند با افعال کاملا مشابه اما بااعمال کاملا متفاو.ت. و این عمل هم دقیقا بر اساس ارزش نیت شخص ثواب یا عقاب داده می شود.
  اشتباه می کنید اگر سر بریدن داعش را با سر بریدن عمربن عبدود توسط امام علی علیه السلام یا کشتار فرقه های ضاله یکی می کند. با نظر ساده اندیشان ظاهر گرا اینکه حضرزت موسی علیه السلام دستور کشتار قدمش را می دهد- در ماجرای گوساله پرستی- با اقدام داعش یکی است.
  آری. ظاهرا هر دو فعل مشابه هستند. اما افعال حسن و قبح ذاتی ندارند.

  مهم این است آنها دارند افرادی را می کشند که نفس محترمه هستند و ما کسی را می کشیم که مفسد فی الارض است. .

  ما در بیشتر ظواهر مشکلی نداریم با داعش. آنها ظاهر بسیاری از احکام شرع را به درستی اجرا می کنند. – گر چه ادعاهایی مانند جهاد نکاح و نزدیکی در طهر واحد را ما حرام می دانیم- اما مشکل ما با اعمال آنها است نه افعال آنها.

  این است معنای اینکه ما هدف ما از اسلام پوسته و ظواهرش نیست.
  اعمال آنها ملاکش چیست؟ برائت از امام علی علیه السلام. ملاک ما چیست حب علی بن ابیطالب عیه السلام. برای همین ما آنها را کافر می دانیم و آنها هم ما را کافر می دانند.

  متاسفانه خیلی ها اینها را نمی دانند. از داعش بدشان می آید چون سر می برد!! خوب اگر خود پیغمبر را می دیدند چه می گفتند؟ لابد آن را هم بد می دانستند. کما اینکه عمدا دارند این چیزها را از کتابهای تاریخ ما جمع می کنند. چون الان لیبرالیسم و ارزشهای آن شده عقیده مسلط جهانی و می خواهند اسلام را با آن ارزشها تطبیق دهند!!
  کما اینکه الان نمی توانند فتوای امام خمینی در قتل سلمان رشدی یا ترورهای نواب صفوی را توجیه کنند با این اسلام لیبرال شده.


  غافل از اینکه آن استعمارگرانی که این حرفها را یادتان دادند برای آن بود که شما را تخدیر کنند و احساس جهاد با محارب و مفسد را از شما بگیرند.
  اما خودشان ابایی از کشتن صدها هزار و یا میلیونها نفر ندارند.
 • ادامه خطاب به آقایان
  پس اتفاقا داعش و جبهه النصره و سایر این گروهها منطبق بر مبانی قرآنی یعنی لزوم مبارزه و سرنگونی حکومت طاغوتی و غیر دینی عمل می کنند چنان که امام خمینی در مقابل حکومت شاه کرد .
  نکته مهم دیگر این که جمهوری اسلامی ایران اگر چه با حمایت های همه جانبه سیاسی و اقتصادی و حتی نظامی و دادن حداقل دو هزار کشته حکومت اسد متحدش و پایگاهش در سوریه را حفظ کرد بنابراین از این لحاظ مقابل غرب به رهبری آمریکا و رقبا و دشمنان منطقه ای خود مثل عربستان سعودی و اسرائیل پیروز شد اما در مقابل این پیروزی به سبب حمایت ایران از حکومت مستبد و دیکتاتور و هم چنین لائیک و غیر دینی سوریه به قیمت از دست دادن نفوذ معنوی و اعتبار و رهبری ایران در جهان اسلام و به خصوص دنیای عرب تمام شد که یکی از کامنت گذاران در همین سایت به آن اشاره کرد که ایران رهبری جهان اسلام را به خاطر حمایت از بشار اسد کافر از دست داد .
  گذشته از آن در سطح دولت ها نیز سبب شد که کشورهای عربی خطر سلطه ایران را به مراتب خطرناک تر از اسرائیل بدانند . بنابراین این کشورهای عربی که زمانی دشمن اسرائیل بودند نه تنها دیگر اسرائیل را دشمن خود نمی دانند که در صدد اتحاد و دوستی با آن برای مقابله با سلطه و نفوذ ایران برآمده اند .

 • پس در کامنت قبلی تشاندت دادم که هر گردی گردو نیست و هر موجودی چشم و سر و دست و پا دارد انسان نیست و داعش و النصره هم هر قدر ادای اسلام را در بیاورند مسلمان نیستند.

  اما لابد می فهمی که آن کسی که برایت نوشت که جمهوری اسلامی با حمایت از اسد حمایت جهان اسلام را از دست داد خود من هستم.

  اما آنقدر نامرد تشریف داری که این قسمتش را نوشتی اما ننوشتی که توضیح دادم دلیل ایجاد این گروههای وهابی اسلامگرا قطع حمایت ایران از حنبش های اسلامی در زمان هاشمی بود برای ایجاد رابطه دیپلماتیک با جهان! و نوشتم که همین چچنی ها و ترکستانی ها روز اول هیچ کدام وهابی نبودند اما وقتی حمایت ایران از آنها قطع شد خود به خود به سمت دلارهای نفتی عربستان کشیده شدند و اتفاقا سن و سال اکثرا اعضای داعش نشان می دهد متولدان عصر رساست جمهوری هاشمی عزیزتان هستند!
  حال آنکه طبق مقدمه قانون اساسی و دستورات امام خمینی حمایت از جنبشهای اسلامی و آزادیبخش وظیفه جمهوری اسلامی بود.

  و اتفاقا توضیح دادم که آن زمان که ما حمایت این چنبش ها را داشتیم همه در دنیا از ما حساب می بردند چون می دانستند ما می توانیم راحت کشورهایشان را تبدیل به جهنم کنیم. اما حالا دیگر ایران به جز حزب الله و چند گروه فلسطینی از هیچ گروه دیگری حمایت نمی کند. لهذا دیگر کسی جز اسراییل از ایران نمی ترسد! و برای همین با خیال راحت دست به تحریم ایران می زنند.

  و دقیقا برای همین حزب الله بود که شما در سوریه فتنه درست کردید. تا پشیتبانی تدارکاتی حزب الله را قطع کنید.

  آری. بله. بی شک همینطور است و ایراد بهای بسیار گزاف و بدی را برای حفظ اسد پرداخت کرد. اما نوشتم که وقتی قرار بود سوریه به دست وهابیون و حامیان اسراییل بیفتد عملا دیگر راه چاره ای نمانده بود. چون قرار بود نوبت بعدی ایران باشد.
  در واقع مقدمات از دست رفتن نفوذ ایران در جهان اسلام توسط هاشمی چیده شد. ماجرای سوریه تنها این مساله را قطعی کرد. چون با وهابی شدن همه جنبشهای اسلامی ایران دیگر چاره ای نداشت که برای حفظ امنیت خودش و شیعیان و حفظ حزب الله هم که شده به کمک سکولارها برود و علیه وهابیون بجنگد.
  در واقع این بهای حضور لیبرال ها در مراکز کلیدی تصمیم ساز نظام بود.


  اما دولتهای عربی هیچ ربطی به ملتهایشان نداشتند و ندارند. اتفاقا آنها شورای همکاری خلیج فارس را در 1981 و زمانی ایجاد کردند که از نفوذ انقلاب اسلامی ایران در بین اسلامگرایان کشورهایشان و خطر وقوع انقلاب اسلامی در کشورهایشان به وحشت افتاده افتاده بودند. خیلی قبلتر از جنگ سوریه. شیخ نشین ها هیچ گاه با اسراییل دشمنی واقعی نداشتند جز در اظهارات لفظی . عملا مصر و سوریه در جنگ با اسراییل تنها بودند. حتی اردن هم نشان داد که طرف اسراییل است و ناصر هم به درستی فهمید که ملک حسین عامل و نوکر اسراییل است.

  . بدیهی است که برای حاکمیتهای نامشروع و دیکتاتوری های عرب وابستگی به اسراییل و شبکه های رسانه ای بی شمار آن یعنی ادامه بقای سیاسی. آنها مثل اسد نیستند که بتوانند با شجاعت در مقابل بحران ها ایستادگی کنند.
  آنها دشمنی و دوستیشان دست خودشان نیست. مامورند با ایران دشمنی کنند تا حمایت اسراییل را نداشته باشند. اگر یک روز این دولتها حمایت آمریکا و اسراییل را از دست بدهند باقی نخواهند ماند. برای همین هر قدر هم که از ترامپ توهین بشوند چاره ای جز لبخند زدن به او را ندارند.