مسئولیت انحرافات جامعه بر عهده کیست باکلام استاد محمد جواد نوروزی نصرت...


تاک تیک شیطانی دشمن برای مقابله با رهبر...
آیا مسئولیت انحراف و هدایت جامعه، بر عهده رهبر است؟!+ 
14

- 
1

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • رهبري مظلوم تر از حضرت علي (ع) نبوده، 25 سال خار در چشم و تير در گلو سختي رو تحمل كردن و بخاطر بي وفايي مردم زمانشون مجبور به سكوت و خونه نشيني شدند...بقيه رهبران اسلامي هم همينطور هستن وحتي از جون خودشون براي اينكه مردم درك كنن گذشتن و ميگذرن و رهبر به تمام وظايفه شون به نحو احسن عمل ميكنن و حالا نوبت ما هست كه به وظيفه مون عامل بشيم

 • مهمان 18/12/31 ساعت 11:40

  بسیاری از مسئولین توسط مردم انتخاب میشن پس این ماها هستیم که بخاطر برخی انتخاب های اشتباهمون باید پاسخگو باشیم، البته اینکه بعضی مسئولین خوب هستن ولی بعدا تغییر میکنن دیگه دست هیچکس نیست..
  رهبر هم همیشه با راهبریه خودشون خط رو نشون دادن ولی ماها گاهی دچار اشتباه شدیم، چرا ایشون باید جوابگو اشتباهات برخی مردم و مسئولین باشن؟ ایشون که وظیفه اجرایی ندارن، ما چرا وظیفه رهبر رو با مسئولین اشتباه میگیریم ایشون بالاتر از اینکه مسئول باشه ولی هستن.. .
  و اینکه بنای رهبران اسلام از امام علی ع تا حاله حاضر فهم مردم بود، تا وقتی برخی مردم چشمشان همچنان بسته باشه، علی ع هم خانه نشین میشه و سکوت میکنه.. .

 • .... 18/12/27 ساعت 22:49

  کاملا اشتباه که کم کاری افراد دیگر بر عهده ولایت فقیه قرار بگیره
  بر اساس کلیپم که گفته شده وظایف و حیطه مدیریت رهبر اصلا چیزی نیست که مسئول اشتباه ان ها باشد. رهبر که مسئول هدایت جامعه هستن و مردم و مسئولین وظیف ای را دارن که اوامر ایشان را اطاعت و در غیر این صورت نتایج حاصله انطور که باید نمیشود
  کلیپ بسیار جواب قانع کننده ای در جواب کسانی است که همه مشکلات بر عهده رهبر می اندازند است

 • .... 18/12/27 ساعت 22:49

  کاملا اشتباه که کم کاری افراد دیگر بر عهده ولایت فقیه قرار بگیره
  بر اساس کلیپم که گفته شده وظایف و حیطه مدیریت رهبر اصلا چیزی نیست که مسئول اشتباه ان ها باشد. رهبر که مسئول هدایت جامعه هستن و مردم و مسئولین وظیف ای را دارن که اوامر ایشان را اطاعت و در غیر این صورت نتایج حاصله انطور که باید نمیشود
  کلیپ بسیار جواب قانع کننده ای در جواب کسانی است که همه مشکلات بر عهده رهبر می اندازند است

 • ناظر 18/12/20 ساعت 19:45

  در زمان هشت سال جنگ تمام بودجه صرف جنگ میشد و پایان جنگ و فوت امام خمینی و ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به فاصله کمی اتفاق افتاد و زمینه برای رانت خواری و دزدیهای هاشمی و خانواده اش و همفکرانش مهیا شد و این رویه دزدی نهادینه شد و در حال حاضر هم علنا دزدی میکنند و حرامخواری مسئولین را بی حیا و فاسد کرده و مدتیست دارند به شدت فساد و بی حیایی را گسترش میدهند . حال رهبری برای مبارزه با فساد سه گزینه دارد . یا فاسدان را محاکمه کند که این افتضاح مملکتی و سیاسی است چون همه مسئولین و مدیران و نمایندگان و وزرا و ریاست جمهورهااز هاشمی به بعد در این فساد دست داشته و فاسدند . پس چگونه میتوان همه را محاکمه کرد . یا کار را به دست سپاه داد تا دمار از روزگار همه شان دربیاورد و چند سالی مملکت را سپاه اداره کند که این هم با دموکراسی تناقض دارد و خطراتی هم به دنبال دارد . یا از مردم بخواهد وارد صحنه شوند و این اراذل و اوباش را به درک بفرستند که این هم ممکن است باعث اشوب بشود و هر سه این موارد با توجه به موقعیت بسیار حساس مملکت بسیار خطرناک میباشد . پس چه باید کرد . مملکت و دین و مذهب دارد به باد میرود . نظر شما چیست؟

 • مهمان 18/12/20 ساعت 20:32

  رهبری هیچ کار دیگری نمی تواند بکند. تنها راه چاره بازگشت به روش نواب صفوی است. باید مقامات خائن و رزم آرا ها حذف شوند.

 • مبین 18/12/20 ساعت 17:39

  همونطور که گفتم تنها وظیفه و حیطه قدرت رهبری فرماندهی کل نیرو های مسلحه.
  یعنی تنها بخش کشور که درست کار می کنه.
  در بقیه موارد وظیفه رهبر نشون دادن راهه. مردم و مسءولین اگه اطاعت کنن همه کار ها مثل کار های نظامی ایران توی جهت درست قرار میگیره و اگه نکنن این طور میشه.
  این اسمش مقام تشریفاتی نیست. این مقام داره مسءولیت خودش رو انجام میده و در حیطه قدرتش کاملا درست عمل میکنه. از اول هم قرار بوده رهبر چنین مسءولیتی داشته باشه بنابراین تشریفاتی نیست. رهبر اسمش روشه.
  گفتید که دیگه کسی از رهبری فرمان نمیبره.
  شما در اشتباهید. رهبر در بین اکثریت همه اقشار جامعه محبوبیت و مقبولیت داره. و کسایی که ضد ولی فقیه هستن اگرچه سر و صداشون بیشتر از خودشونه افراد زیادی نیستن. مردم همچنان خودشون رو سرباز رهبر میدونن و بهش کاملا احترام میزارن. به جز عده ای.
  این درست نیست که رهبر رو با پادشاه مشروطه مقایسه می کنید چون اصلا وجه اشتراکی بین این دو تا وجود نداره. پادشاه یه مقام اشرافیه و رهبر یه مسءول انقلابی (که البته از ثروت کشور استفاده نمی کنه). مسءولی که مردم انتخابش کردن و از اول هم خودشون دنبالش رفتن. نه اینکه مثل پادشاه مشروطه از اول وجود داشته باشه و مردم برای موندنش شرط تایین کنن. رهبر براساس وراثت روی کار نیومده بلکه به خاطر آگاهی سیاسی و شجاعت و انقلابی بودنش انتخاب شده.
  ما توجیه نمی تراشیم. رهبر اسمش روشه.وظیفه رهبر همینه که داره انجام میده.

 • مهمان 18/12/24 ساعت 16:28

  اگر رهبر رو به عنوان ولی مطلقه فقیه قبول داریم، قطعا به بصیرت، تدبیر و علم ایشون در تمام جوانب و مصلحت اندیشی هایشان نسبت به مسائل کشور باید باور داشته باشیم، و تماما خودمون رو مطیع ایشون بدونیم چرا که ما علم کافی نداریم..
  ضمن اینکه خیلی از روسای جمهور کشورهای دیگه مثل پوتین اذعان داشتن که من مشتاق هستم اولین نفری باشم که صحبت های اقای خامنه ای رو نسبت به مسائل خاورمیانه به صورت زنده ببینم چرا که مطمئن هر انچه که مطرح میکنن اتفاق میوفته
  حیف با این شرایط خود ما قدر نعمتی که خدا بهمون داده رو ندونیم و این چنین قاوت هایی رو بکنیم

 • حرفهایی که شما نوشتید رسما انکار ولایت فقیه و انکار اصل ولایت امر و محدود کردن ولی فقیه در چارچوب قوانین بشری است.
  این اختیارات را که شما برای ولی فقیه نوشتید پادشاه اسپانیا هم دارد! او هم ظاهرا فرمانده نیروهای نظامی اسپانیا است! اصلا در قانون اساسی مشروطه قبل از انقلاب هم وظایفی که شما برای رهبری به رسمیت می شناسید برای شاه به رسمیت شناخته بود! اعلام جنگ و صلح و تایید حکم نخست وزیر!
  اتفاقا حرف بازرگان و نهضت آزادی خبیثش هم ایتن بود که شاه بماند و در حدود قانون اساسی سلطنت کند و نه حکومت و کاری به امور اجرایی نداشته باشد!!
  اگر می خواستید حکومت مشروطه سلطنتی درست کنید چه نیازی به انقلاب بود؟

  رهبری اکنون فقط روی کاغذ رهبر است و شما هم با وجود ادعای ولایتمداری فقط در حال بازی کردن در پازل کسانی هستید که رهبری را در حد یک پادشاه مشروطه می پذیرند. خودتان با مطالبی که نوشتید همین مساله تایید کردید.

  راستی اگر واقعا چنین اعتقاد ابلهانه ای ای داشتبید جرا آن زمان که امام خمینی رسما در تمام ریز و درشت امور کشور دخالت می کرد اعتراض نمی کردید؟
  چرا آن وقتی که رهبری فعلی حتی در تعیین یک معاون اول رییس جمهور و یا یک وزیر دحالت می کرد نمی گفتید فراتر از اختیارات رهبری است؟  البته من از آن کار ها حمایت می کنم چون از نظر شرعی دقیقا اینها حق و بلکه وظیفه ولی امر بود و هست.
  اما رازی هست که چرا 5 سال است رهبری خلع ید شده و بر خلاف ادعای شما فقط روی کاغذ رهبر است.
  نگویید که موردی خلاف اسلام پیش نیامده است!

  آیا برجام نقض علنی شریعت نبود؟ آیا مصداق کامل ولایت کافر بر مسلمان نبود که خدا حرام می داند؟ و آیا خطر برجام از خطر مشایی کمتر بود؟
  خیر. میزان اقتدار رهبری به اندازه اختلاف بین سران قوا و حاکمیت است. هر قدر سران حاکمیت بیشتر با هم در تضاد و درگیری باشند نیاز به رهبری و اقتدار او به عنوان یک ریش سفید و فصل الخطاب افزایش می یابد. نمونه اش اقتدار کم نظیر رهبری در دوره احمدی نژاد و دخالت او در ریز و درشت امور اجرایی کشور بود.
  اما هرگاه ارکان حاکمیت با هم متحد شوند ( مثل شرایط سالهای پایانی جنگ و شرایط فعلی از 92 تا الان) دیگر به وجود رهبری نیازی نیست و این حاکمیت است که با اتحاد با یکدیگر رهبری را حذف می کنند و حتی رهبری به اقتدار امام خمینی را مجبور به پذیرش تسلیم و سرکشیدن جام زهر می کنند.
  در واقع شهید بهشتی بسیار عاقل و هوشمند بود که عمدا مایه اختلاف و درگیری را در قانون اساسی گذاشت. تا اگر مثلا رییس جمهور از یک حزب و مجلس از حزب دیگر باشد بین آنها اختلاف ایجاد شود. مثلا خود به خود اگر رییس جمهور باید دولت را تعیین کند مجلس چه کاره است و اگر مجلس باید تعیین کند رییس جمهور برای چیست؟ هیچ قانون اساسی در دنیا اینهمه مایه تضاد و سنگر سازی بین دولت پارلمان ندارد. یا نظام ریاستی و به نفع رییس جمهور است و یا پارلمانی و به نفع پارلمان. اما در ایران عمدا این اختلاف گذاشته شد تا نیاز به رهبری و فصل الخطاب محسوس باشد. اکر قرار بود قانون اساسی دموکراتیک و سازگار باشد که نیازی به ولی فقیه نبود.

  اما البته شهید بهشتی فکر اینجا را نکرده بود که اگر مثلا دولت و مجلس مثل سالهای 67 و 68 متحد بشوند و یا مثل الان چه اتفاقی می افتد؟
  نیاز به رهبری حذف می شود و رهبری ناگزیر جام های زهر پی در پی را سر می کشد. چرا که بقای او به حفظ احترام تشریفاتی ارکان نظام است.

  پس نتیجه اینکه خود را گول نزنید. الان رهبری در ضعیف ترین شرایط از زمان انتخاب خودش است و کارش به جایی رسیده که دیدارهایش را به حداقل رسانده سعی می کند دیگر حرف های سیاسی در مورد برجام و دیپلماسی و نظایر آن نزند چون می داند که دوباره سنگ روی یخ خواهد شد. کار به جایی رسیده که حتی اگر احیانا رهبری حرفی هم بزند و انتقادی هم بکند توسط دفترش سانسور می شود. مثل اتفاقی که در مورد اعلام اشتباه بودن مذاکرات برجام رخ داد! بی بی سی سخنان کامل رهبری را پخش کرد ولی دفتر خود رهبری سانسورش کرد و بعد از دو روز با فشار افکار عمومی باز هم با قدری تحریف آن را پخش نمود.

  الان شرایط رهبری مانند شرایط شخص امام حسن مجتبی علیه السلام است که اهل بیت خودش هم دشمن او بودند. اتفاقا اشاره به نرمش قهرمانانه هم برای همین بود. خود رهبری کتاب صلح امام حسن علیه السلام را ترجمه کرد و نام آن را پرشکوهترین نرمش قهرمانانه تاریخ نامید.
  آنها که اهل مطالعه و دقت بودند منظور رهبری از نرمش قهرمانانه نامین برجام را فهمیدند.
  یعنی من هم شبیه امام حسن علیه السلام شده ام و همه خواص و یارانم خائن از آب درآمده اند و چاره ای جز تسلیم ندارم.

 • مهمان 18/12/24 ساعت 16:26

  اینکه پادشاه کجا هم فلان مسئولیت رو داره بله درسته داره ،اون هم رهبر برای کشور و مملکت خودش اما اینکه اون شخص با چه هدفی و از چه مسیری هدایت میکنه و مقام معظم رهبری با چه اهدافی(دید و افکار اسلامی) هدایت میکنن تفاوت رو ایجاد میکنه...

 • مهمان 18/12/19 ساعت 10:20

  آری. مسولیت همه چیز بر عهده ولی فقیه است. مگر اینکه ولی فقیه را مساوی یک پادشاه مشروطه تشریفاتی و فاقد مسوولیت اجرایی بدانید. کاری که عملا دارید انجام می دهید و خیانتی بزرگ است/

  لیکن باید اذعان کنید که الان در عمل ولایت فقیه تبدیل به یگ پست تشریفاتی شده است و سران قوا و مقامات دیگر هیچ توجهی به دستورات رهبری ندارند.
  پس رهبری واقعا دیگر کاری نمی تواند بکند.

 • مهمان 18/12/24 ساعت 15:12

  مقام معظم رهبری وظیفه شون رو به نحو احسن انجام دادن و میدن ... قبل سران هم مردم مقصر هستن که با رای شون اون سران رو روی کار بردن همون زمانی که به طور مداوم رهبر تذکر میدادن مواظب انتخاب ها باشید
  گوش شنوا کجا بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

 • مبین 18/12/19 ساعت 14:28

  بله مسءولین به حرف رهبر اهمیتی نمیدن
  ایشون رهبر مردم هستند و از اول هم بنا بر این بوده و چنین بوده.
  خیلی بیشرمی که میگی مسءولیت همه چیز به عهده رهبره (اگر چه ایشون به خاطر بی عرضگی دیگران چندبار از مردم عذرخواهی کردن و خودشون اون قدر با وجدان هستن که کوتاهی در کارایی که در حیطه قدرتشون نیست رو هم کوتاهی خودشون میدونن)
  رهبر نبود که رای داد تا یه مشت آشقال بیان سر کار.
  رهبر رهبر مردمه نه رهبر مسءولین. مردم! رهبر مسءولین هستن و اونا رو انتخاب میکنن و غفلت مردمه که باعث میشه این نارضایتی ها پیش بیاد. وقتی فله ای رای میدن کار به اینجا میکشه.
  وقتی به حرف رهبر اهمیت نمیدن و با چشمای بسته کاندید هایی که بی بی سی میگه رو انتخاب می کنن کار به این جا میکشه.
  رهبری اصلن پست نیست که تشریفاتی بشه!
  رهبری وظیفه کسیه که باید مردم رو راهنمایی کنه وهمچنین قوای ارتش و بسیج و سپاه رو.
  و عجیبه که هر کاری رو که به دست قوای نظامی می سپاری (بر عکس قوه مجریه که گند میزنه بهش) به صورت معرکه ای نتیجه میگیری.
  این یعنی مردم ایران دنبال امثال تو اومدن و به جای رهبر از دشمن پیروی کردن که الان این وضع رو داریم. و اگه مردم هم مثل رهبر به وظیفشون که پیرویه عمل میکردن آدمای درست رای می آوردن و الان قوه مجریه هم کاراش مثل سپاه جهادی بود.
  اگه مردم انقلاب رو دنبال می کردن الان مجلس آشقال دونی نبود.
  فقط یک جای مدیریت مملکت تحت اختیار رهبره اون هم قوای نظامیه که توی کارنامش فقط افتخار و گل و بلبل دیده میشه.
  اگه مردم دنبال رهبرشون بودن جامعه ای داشتیم که الان تصورش برامون مشکله.
  برای اینه که تا قبول دارم:
  ((مرگ بر ضد ولایت فقیه))
  خیانت کار هم خودتی خوشگل من.

 • نکته دقیقا همینجا است که مردم با رای خود کاری کردند که رهبری تبدیل به یک مقام تشریفاتی شود که دیگر مقامات کشور از او فرمان نمی برند.
  پس فرار از حقیقت چیزی را عوض نمی کند.

  درست است که در عمل رهبری الان دیگر بیش از یک پادشاه مشروطه نیست.
  اما ما نباید این مساله را بپذیریم و مثل این آخوند محترم توجیه بتراشیم که رهبری وظیفه ای ندارد!

  چرا! رهبری وظیفه و مسوولیت اصلی را دارد. اتفاقا به وظیفه اش هم عمل می کند.
  اما فایده ای ندارد و دیگر کاری از او ساخته نیست. چون کسی فرمانش را نمی برد.