رائفی پور: روحانیون و مذهبی های ما اشتباه میکنن به کوروش توهین میکنن


استاد رائفی پور - « حضرت دانیال (ع) و کوروش »
لازم است بگوییم مشکل با خود کوروش و سلسله ی هخامنشیان نیست و ایشان را به عنوان تمدن ایرانی قبول داریم ، مشکل اصلی ترویج افراطی کوروش پرستی هست
یعنی کوروش را به عنوان تمدن قبول داریم اما دین ما از یه تاریخی به بعد عوض شده و ما مسلمان و شیعه شده ایم و اسلام را قبول داریم


+ 
27

- 
3
ارسال در 2018/12/5 ساعت 10:42 2018-12-5 10:42:19
mohsen
توسط mohsen


عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • کوروش یک جنایتکار وحشی بود

 • سلام.ممنون از سایت پربار و روشنگرانتون.یه اشکالی که در این کلیپ هستش اینه که شما در تیتر و عنوان این فهرست ذکر کردین که:رائفی پور: روحانیون و مذهبی های ما اشتباه میکنن به کوروش توهین میکنن...ولی در این کلیپ آقای رائفی پور حتی لفظ "اشتباه" رو به کار نبردند و فقط کفتند که "روحانیون این بخش از تاریخ رو نخوندن".بهمین دلیل از عنوان کلیپتون دفعه اول این برداشت میشه که آقای رائفی پور به روحانیون توهین کرده ان.برای اینکه این سوء برداشت اتفاق نیفته خواهشمندم عنوان کلیپ رو اصلاح کنین.ممنون

 • کسی با شخص کوروشی که حتی در زمان اشکانیان و ساسانیان فراموش شده بود و از تاریخ حذف شده بود و تا صد سال پیش که مستشرقان وجودش را کشف کردند کسی از وجودش خبر نداشت دشمنی ندارد. او هم آدمی مثل دیاکو و هوخشتره.
  کورش حداقل هزار سال قبل از اسلام می زیسته است و صدها شاه بعد از او بر ایران حکومت کرده اند.پس چه ارتباطی به کوروش و اسلام است؟
  نکته اینجا است آنچه خطرناک است نماد سازی از کوروش علیه اسلام است. آنها از کوروش یک نماد ساخته اند برای حمله به اسلام و آنهم نه برای ملی گرایی که رسما برای غربگرایی.
  مدعیان کوروش پرستی کمترین علاقه ای به زندگی و فرهنگ ایرانیان زمان کوروش ندارند ( مثل آنکه کوروش ریش بلند اسلامی داشت و یا همه زنان و دختران پارسی محجبه بودند و..) .
  بلکه عاشقانه فرهنگ برهنگی و ملحدانه یونان و روم باستان که بر پایه برهنگی و همچنس بازی و بی حیایی است را دوست دارند ( کافیست مجسمه ها و حجاری های ایرانی را با نمونه های همزمان یونانی مقایسه کنید).
  با این کوروش یونانی و مطرح کردنش باید بشدت مبارزه کرد.