ارسال در 2018/6/19 ساعت 12:12 2018-6-19 12:12:25

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • از رهگذر موقت به کاربران فهیم روشنگری؛ اول سلام.

  دوم؛ رهگذر موقت به اعضای روشنگری و خاصه حدیث ثقلین یک توصیه مهم و اساسی دارد و آن این که استفاده از بسیاری از شاخص‌ها برای معرفی یک فرد جز آنکه باعث شود افراد زیادی نسبت به این نوع عملکرد دید منفی پیدا کنند، قطعاً هیچ منفعتی ندارد. مثلاً نوشته می‌شود آیت‌الله دکتر فلانی پدر طب اسلامی جهان! . آیت‌الله​ که یعنی نشانه‌ای از خدا. بر این اساس آنچه که بر روی کره‌ی​ زمین اعم از موجودات و نباتات و امثالهم دیده می‌شود، همگی نشانه‌ای از وجود خدا هستند و قطعاً آیت‌الله. دیگر اینکه دکتر معمولاً شاخصی است که به افرادی که دارای مدرک ph.D هستند اطلاق می‌شود و انتساب این واژه به اشخاصی که مدرک ذکر شده را ندارند و یا از داشتن یا نداشتن آن، اطلاعی در دست نیست، به لحاظ قانونی جرم است و به لحاظ عقلی هم منطقی نیست. دیگر اینکه وقتی گفته می‌شود فلانی پدر فلان علم در دنیاست باید بر اساس یک سند و مدرکی چنین ادعایی مطرح شود. در این مورد مثلاً گفته می‌شود پدر طب اسلامی جهان. سؤال قابل طرح این است که یعنی در دنیا، هیچ فردی قبل از ایشان در زمینه طب اسلامی فعالیت نکرده است؟ اگر پاسخ منفی است، اسناد و مدارکی که این ادعا را تأیید کنند، کجایند؟؟ بر این اساس رهگذر موقت توصیه می‌کند از اطلاق بیهوده یکسری شاخص به افراد دست برداریم و بی تکلف و ساده به این بزرگوار بگوییم حجةالاسلام تبریزیان، همین. دکتر، آیت‌الله​، و پدر طب اسلامی جهان را حذف کنیم. افراد هستند که باید به واژه‌ها و شاخص‌ها معنا و قدرت بدهند. با استفاده‌ی بیهوده از واژه‌ها نمی‌توان به اشخاص قدرت بخشید.

  سوم؛ رهگذر موقت از تکرار بیزار است منتهی عملکرد حدیث ثقلین باعث می‌شود تذکرات داده شده تکرار شوند تا شاید تأملی ایجاد شود. امید که ایجاد شود.

 • ph .Dیعنی چه؟
  Philosophy Doctorate
  یعنی کسی که دارای مدرک phD است ،در رشته ای خاص که تحصیل کرده،صاحب نظریه باشد.
  نه اینکه مانند طوطی حرف دیگران باز گو کند؛
  وجالب تراینکه پایان نامه اش کپی پیست باشد!
  حالا ببینید ، نه تنها درایران بلکه درجهان چند نفر صاحب نظریه در رشته ادعائی خود هستند.
  پس لغت دکتر را بهتربشناسیم.
  پس کسی که سالها در رشته ای تحقیق و پژوهش نموده آنهم زیرنظراساتید مجرب صاحب نظریه درآن رشته ، نظریه تولید کند،می توان گفت دکتر،یعنی صاحب دکترین؛
  یعنی همان درجه اجتهاد خودمان
  ادامه را خودتان تحقیق نمائید.
  آیه الله تبریزیان نه تنها درعلوم حوزه درس خوانده و پژوهش نموده وبدرجه اجتهاد دست یافته بلکه درطب اسلامی نیزچنین استخوان خرد کرده و یک مجتهد طب نیز هستند.
  پس اگر تکنوکرات هستیم درستش باشیم نه .......

 • از رهگذر موقت به آقایان؛ اول سلام.

  دوم؛ روی سخن رهگذر موقت عمدتاً با حدیث ثقلین بود نه با آقایان و رهگذر موقت هدف آقایان را از حمله به او درک نمی‌کند.

  سوم؛ رهگذر موقت چندین مرتبه خواسته است بر مبنای عقل و منطق با آقایان بحث کند، لکن هر بار پس از یک مرحله طرح موضوع و سؤال از سوی رهگذر موقت، آقایان میدان را خالی کرده و انبوه سؤالات منطقی و عقلانی را بی‌پاسخ گذاشته است. هدف آقایان از این مدل رفتار چیست؟

  چهارم؛ آقایان تقریباً در همه‌ی نظرات خود به تشریح جزئیات دشمنان اسلام و نظام اسلامی پرداخته و ماهیت آنان را واکاوی کرده و می‌کند، اما آنجا که از او سؤال می‌شود، راهکار چیست، غیر از مراجعه به دفتر نماینده مجلس راهکار دیگری ارائه نمی‌دهد، اگر به ایشان گفته شود مبتنی بر واقعیات سخن بگوییم، طی چند حمله‌ی دامنه‌دار به سرعت طرف خود را لیبرال و سکولار و امثالهم قلمداد می‌کند، اما چرا؟ هدف چیست؟ اصلاً صرف اثبات این امر که فرضاً رهگذر موقت لیبرال است یا سکولار است یا فلان، مشکلی را حل می‌کند؟ به واقع حل می‌کند؟

  پنجم؛ وقتی حضرت امام خمینی (ره) در مورد روحانیون مختلف فقط و فقط به شاخص حجةالاسلام بسنده می‌کردند، هیچگونه پیام و مفهومی برای ملت ندارد؟ آنان که شب خوابیدند و صبح بیدار شدند و به منتظری گفتند حضرت آیت‌الله‌العظمی، از کدام منطق عقلی پیروی کردند؟ آیا قرار است با استفاده از شاخص‌ها به افراد قدرت بدهیم؟ اصلاً آیا می‌شود با استفاده از یکسری واژه که بعضاً موضوعیت هم ندارند، به یک فرد قدرت بخشید؟ فکر نمی‌کنیم استفاده از شاخص‌های متعدد غیر از اینکه افراد مختلف را به موضع‌گیری‌ وادار کند، منفعت دیگری ندارد؟ آیا اگر به این بزرگوار بگوییم حجةالاسلام تبریزیان، از قدر و منزلت او کاسته می‌شود؟ یا اگر بگوییم حضرت آیت‌الله​ العظمی دکتر تبریزیان پدر طب اسلامی جهان (مدظله العالی)، بر قدر و منزلت ایشان افزوده خواهد شد؟ رهگذر موقت هیچگاه کسی را که پایان نامه او کپی برداری از پایان نامه دیگری است، دکتر نمی‌داند.

  آخر؛ رهگذر موقت از آقایان به جهت ارائه برچسب جدید تکنوکرات تشکر می‌کند، اما رهگذر موقت یکبار دیگر هم به آقایان تذکر داده است که رهگذر موقت و آقایان هر دو در یک جبهه قرار دارند، پس با مواضع احساسی و گاه غلط، افراد حاضر در جبهه‌ی خودی را تضعیف نکنیم، به اندازه‌ی کافی افراد انقلابی در معرض هجوم دشمنان قرار دارند، دیگر خودمان گل به خودی نزنیم.

  و من الله توفیق

 • علت اینگونه نوشتن را عقبه نوشته های خود بیابید؛
  آن بحثی که علاوه برکاربران ،حتی منتشرکننده را درمورد نوشته های حقیر به انحراف کشاندید یادتان هست؟
  اگر جدل ما حضوری بود مشکلی نبود؛
  اما درجائی که بقول شما مادریک جبهه ایم ؛
  دیگرانی هم که ممکن است درجبهه مانباشند می خوانند؛
  بعضی نوشته هایتان درست نبود؛
  مثل همین نظرعنوان کردن مدرک.....
  به همین جمله خودتان توجه نمائید؛
  پس با مواضع احساسی و گاه غلط، افراد حاضر در جبهه‌ی خودی را تضعیف نکنیم
  می گویند عاقبت بخیری؛
  یعنی چه؟
  اما مکتب فعلی لیبرال می گوید؛
  حال رو خوش باش آینده ات را بساز
  اصالت لذت، اصالت فرد، اصالت منفعت،برای اینگونه اصالت ها،همه چیز وهمه کارمباح است؛
  یعنی اباحه گری؛
  نتیجه چه شده؟
  پورنو کراسی وپورنوکرات ها- همجنس گرائی- فشنیسم و.................
  سعی نفرمائید پاسخ این حقیر دربرابرخدای متعال بی سواد احساسی عمل کن ،ضعیف کننده جبهه خودی را بدهید؛
  تمام سعی کوشش خودرا درمورد آگاهی و روشنگری درباره ویروس مهلک لیبرالیسم و منزوی کردن لیبرال هابکاربگیرید؛
  تا حق برجسته شود و باطل به محاق برود.ونابود گردد.
  ومن الله التوفیق
  ویا علی مدد

 • وقتی دکتر را گنده اش کردی ، آنوقت یک نفر دویست واحد معلوم نیست چگونه پاس کرده ،
  معلوم نیست ازکجا پایان نامه اش را تهیه کرده، و مدرک ph.D گرفته،دریک برنامه تلویزیونی پربیننده،
  بخود اجازه میدهد بگوید ؛
  مراجع دراقتصاد دخالت و نظرندهند،بنده بعنوان یک متخصص می گویم سیستم بانک ها ربوی نیست.........
  یا درجائی دیگرنوشته اند؛
  مراجع تحت تاثیرعوام ........................

 • موفق ومعیدباشید