سید مجید بنی فاطمه | علی اکبر لیلا


مولودی/علی اکبر لیلا/بنی فاطمه-هلالی-مقدم


+ 
9

- 
1

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • دین داری خود را از هواهای نفسانی دین زدا مصون نگه داریم
  ---
  در پذیرش و عمل به اعتقادات غیر قرآنی منسوب به دین و مذهب هیج نوع تقلید جایز نیست.
  می باید با آگاهی به شناختهای فرهنگ اصیل دین داری قرآنی و آگاهی به هشدارهای قرآن و آگاهی به اصول استدلال عقلی درستی و نا درستی این اعتقادات را بشناسیم.
  باید بدانیم برای دانستن درستی و نادرستی همه ی اعتقادات غیر قرآنی منسوب به دین و مذهب و برای مصون نگه داشتن دین داری خویش از هر گونه انحراف و کجروی ، وظیفه ی هر مسلمان است که کلیات این شناختها و هشدارهای قرآنی را بداند و ندانستن آنها هلاکت بار است .
  باید با عرضه کردن اعتقادهای غیر قرآنی منسوب به دین مذهب به محک شناختها و هشدارهای رسا و قابل درک و سرشت نشین فرهنگ دین داری اصیل قرآنی ، این اعتقاد ها را در صورت تطابق با شناختهای مذکور بپذیریم و در حال محرز شدن تضاد چنین اعتقاداتی با این شناختها آنهار رد کنیم و در اطاعت از تاکید معصوم در حدیث مشهور « کثرت علي الکذابة » اعتقاداتی را که با قرآن در تضاد اند به دور بیاندزیم.
  اگر در انجام چنین تحقیقی بی تفاوتی کنیم به کچ روی و گمراهی دچار می شویم و مطابق با هشدارهای صریح قرآن خشم خداوند بی تردید ما را فرا می گیرد و به مجازات و عذاب بی پایان و بخشش ناپذیر الهی در قیامت گرفتار خواهیم شد.
  اگر مراسم سوک و خوشحالیهایی که بنام اهل بیت مظلوم پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین با اصرار انجام می دهیم با روشنگرها و هشدارهای خداوند در قرآن کریم تطبیق نیابند باید یقین کنیم که بجای پرستش خداوند هوا و هوسهای نفسانی خود را پرستش کرده و خود را در قیامت که هیچ فرصتی برای جبران نیست به هلاکت ابدی دچار ساخته ایم.
  دین خداوند دین عقل و عمل به باید و نبادهای محکم مفصل قرآن است و بازیچه نیست که آن را با من درآوردیهای ساخته و پرداخته های ذهن ناقص و قاصر خود و دیگران آلوده و بغرنج و غیر قابل درک سازیم.
  احادیث و روایاتی که در تضاد و تعارض آشکار با داده های محکم و مفصل قرآن اند ، نسبت آنها به معصوم مخدوش به جعل و تزویر و دروغ است و امکان ندارد از معصوم چیزی در تضاد و تعارض با قرآن صادر شده باشد.
  یادمان نرود پیش از پذیرفتن هر اعتقاد غیر قرآنی بنام دین و مذهب هر مسلمان موظف است این اعتقاد را با تحقیق و تفحص برای شناخت درستی ونادرستی آن به شناختهای و هشدارهای قرآن و به اصول استدلال عقلی عرضه کند و اگر به این ملاک و معیارهای الهی عرضه نکند بنا به هشدارهای صریح قرآن بجرم وگناه کبیره ی تحریف دین و مذهب به هلاکت ابدی محکوم خواهد شد.

 • عالییییییی