روایتی اسفناک از وضعیت دانش هسته ای


روایت اسفناک "میری" کارگردان مستند "گام نهایی" از وضعیت دانش هسته ای

سی‌امین «نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب اسلامی» با نمایش مستند «گام نهایی» با محوریت توافق ژنو به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری‌نیا و سیدمحمدحسین میری و تهیه‌کنندگی امین حسنی، پنجشنبه در حسینیه هنر برگزار شد. این مستند پیش از این در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار هم شرکت کرده و در بخش نقد درون‌گفتمانی برگزیده شده بود.
سیدمحمدحسین میری در بخش از نشست پرسش و پاسخ این فیلم گفت: وقتی مستند را با تمام سختی‌ها ساختیم، نوبت به اکران دانشگاهی رسید. اکران این مستند در دانشگا‌ه‌های مختلف لغو شد و نگذاشتند که «گام نهایی» در بسیاری از دانشگا‌ه‌ها پخش شود. حالا "بیسواد" بودیم، "بی شناسنامه" بودیم و همه فحش هایی که خوردیم و خودتون میدونید، حالا نمیگذاشتن مستندمون پخش بشه. حتی زمانی که این اثر در «دانشگاه شاهد» در حال پخش بود، فردی آمد و برق‌ها را قطع کرد و به بهانه‌ مجوز نداشتن برنامه بازهم جلوی پخش مستند گرفته شد. با همه‌ این سختی‌ها زمانی که هیئت داوران جشنواره عمار مستند ما را پسندیدند بسیار خرسند شدیم.
وی به یک خاطره‌ پرداخت و اظهار داشت: زمانی‌که برای مصاحبه با اساتید هسته‌ای به دانشکده‌ مهندسی هسته‌ای دانشگاه «شهید بهشتی» رفتیم، احساس کردیم که آنجا خاک مرگ پاشیده‌اند جایی که زمانی جاسوسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آرزو داشتند ببینند چه اتفاقاتی در آن می‌افتد، دیگر کار خاصی صورت نمی‌گیرد. وقتی با اساتید صحبت کردیم گفتند که اینجا زمانی برو بیایی داشته و بدین شکل نبوده. اما دیگر اساتید هم‌سوی دولت هم انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند.


+ 
13

- 
0

عرض x طول

دکمه اشتراک گذاري تلگرام ارسال ويدئو در تلگرام

ارسال نظر
نظرات
(برای مشاهده نظرات کلیک کنید)
 • سلام
  ممنون
  عکسی که از این بنده خدا گذاشتید چهره و جلوه خیلی خشن و بدی داره
  عوضش کنید

 • م 94/2/20 ساعت 17:52

  مردم ایران چه جور باید بگن ما مذاکرات نمیخوایم

 • خدا نگذره از این دولت روحانی که میخواد به خاطر رویای لغو چندتا تحریم جزئی مارو بیچاره وذلیل کنه

 • حرفی نمونده! کافیه رهبر اشاره کنن. همین... حالا این دولت خائن روحانی مچکریم، حساب کار خودشو بکنه دیگه! به برکت پیش آوردن موضوع هسته ای توسط غرب احمق و با این همه اطلاع رسانی و مشخص شدن مرز پررنگ بین آحاد ملت شهید پرور ایران با دار و دستۀ خائنین در هر صنف و قد و قواره ای که اینور مرز و چه اونور مرزها هستن، چشممون از همیشه بازتر و ذهنمون بیدارتر از هر زمان دیگه در تاریخ گذشته است!! حواس ما که خیلی جمعِ .. عادت داریم مردونه تسویه کنیم، گفتیم حواسشون رو جمع کنن!!!!!