ویژه نامه میلاد پیامبر اعظم (ص)، امام صادق (ع) و هفته وحدت

ویژه نامه میلاد پیامبر اعظم (ص)، امام صادق (ع) و هفته وحدت

17 ربیع الاول که مقارن به خجسته زاد روز نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و میلاد امام جعفر صادق(ع)است یکی از چهار روزی است که در تمام سال به فضیلت روزه امتیاز دارد.

صدای قدم مبارک مولودی می آید که بهانه خلقت است؛ هم او که جهانی را دگرگون می کند؛ کسی که اهل آسمان او را به "احمد" و زمینیان به "محمد" می شناسندش؛ عرشیان از آمدنش به وجد آمده اند و زمینیان رقص کنان ورودش را نظاره می کنند.

وقت طلوع فجر روز جمعه سال عام الفیل است؛ استحیائیل ــ یکی از فرشتگان بزرگ خدا ــ در شب تولد حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم بر کوه ابوقبیس ایستاد و با صدایی بلند گفت:« ای مردم مکه! به خدا و فرستاده او و نوری که با او فرو فرستاده‌ایم ایمان بیاورید.

جبرئیل و میکائیل به صورت دو جوان وارد خانه آمنه شدند، در دست جبرئیل ظرف بزرگی از طلا و با میکائیل آبریزی از عقیق سرخ بود پس جبرئیل بدن حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم را شست و شو می داد و میکائیل بر آن آب می ریخت، پس از پایان شستشو در چشمان کودک سرمه کشیدند و بر سر او ماده ای ساخته شده از مشک و عنبر و کافور قرار دادند.

پس ملائکه هفت آسمان به دیدار حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) آمدند و گروه گروه بر او سلام کردند؛ محمد به دنیا آمده است، حوریان بهشتی کودک را در پارچه ای پیچیده در برابر آمنه نهادند و به آسمان بازگشتند تا بشارت ولادت حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم را به ملائکه برسانند.

وقایع زمان تولد پیامبر اکرم(ص) 

چه روز مبارکی است که امام صادق(ع)در موردش فرمود: در این روز ابلیس از ورود به آسمان های هفتگانه محروم شد، شیاطین دور شدند، تمامی بت ها در بتکده به صورت بر زمین افتادند، ایوان کسری شکست و 14 کنگره‌ی آن سقوط کرد، آب دریاچه ساوه خشک شد، سرزمین خشک سماوه، آب پیدا کرد، آتشکده فارس پس از هزار سال خاموش شد، نوری از سرزمین حجاز بر آمد تا به مشرق رسید، کاهنان عرب علوم خود را فراموش کردند و سحر ساحران باطل شد.

 

کربلایی حنیف طاهری | مینویسم ترانه به خط بارون

مینویسم ترانه به خط بارون (سرود) (سال94)
mohsen
توسط mohsen

سید مجید بنی فاطمه | امشب هوا خوبه حال گدا خوبه

امشب هوا خوبه حال گدا خوبه (سرود جدید) (سال95) میلاد پیامبر (ص) و میلاد امام صادق (ع) بر همگان مبارک
mohsen
توسط mohsen

حاج محمود کریمی | توسل می کنن ملائک عالمین

به مناسبت میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ق)
mohsen
توسط mohsen

حاج مهدی رسولی | عالم و آدم میگیرن همگی دَم

به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق (ع)
mohsen
توسط mohsen

مولودی خوانی عربی و فارسی به مناسبت میلاد پیامبر (ص)

مولودی خوانی عربی و فارسی کف زنی سه ضرب با حضور حاج محمودکریمی
mohsen
توسط mohsen

مولودی خوانی عربی و فارسی به مناسبت میلاد پیامبر (ص)

اراده وحدت و تفرقه

بیانات امام خامنه ای مدظله العالی امروز دو اراده در این منطقه با یکدیگر در تعارضند: یک اراده، اراده‌ی وحدت است؛ یک اراده، اراده‌ی تفرقه است شیعه‌ی انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل هم هستند؛ همه، دولبه‌ی یک قیچی هستند

خــــــواهش استاد دانشمند از شــــــیـــــعیان

خــــــواهش استاد دانشمند از شــــــیـــــعیان

کلیپی زیبا با سخنان امام خامنه ای درباره مسئله وحدت

کلیپ تصویری | وحدت یک مسئله اساسی ست «وحدت یک مسئله اساسی ست»
کلیپی زیبا با سخنان امام خامنه ای درباره مسئله وحدت